CSE-825TQ-R740LPB
Manufacture Part Number: CSE-825TQ-R740LPB
Our Price:
Login for price
Availability:
Login for availability
Product cycle:
Current
0. 2U chassis supports for maximum motherboard sizes - 13.68" x 13", E-ATX 12" x 13", ATX 12" x 10" motherboards
1. 8 x 3.5" hot-swap SAS/SATA drive bay w/ full SES-II support on SAS motherboards, 2 x 3.5" fixed drive bay
2. 8-port 2U TQ (W/ AMI 9072) backplane, support up to 8x 3.5-inch SAS/SATA HDD
3. 1U 740W Redundant Platinum Power Supply W/PMbus